Havalar soğumaya başladıysa hem vücudumuz için pek çok faydası bulunan hem de içimizi ısıtan bitki çaylarına başvurmanın tam zamanı! Eğer siz de yüksek antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayacak bitki çayları hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, en doğal şifa kaynaklardan biri olan bitkisel çayları ve yararlarını sizin için derledik.

Lavanta Çayı

Sakinleştirici etkisiyle öne çıkan lavanta çayı faydaları arasında uykusuzluk problemini gidermesi, mide ve genel vücut ağrılarına da iyi gelmesi bulunuyor.

Nane Çayı

Nane çayı sindirimi kolaylaştırmasıyla biliniyor. Ayrıca nane çayı içmek tokluk hissini artırabilir ve bu sayede kilo vermeye de destek olabilir.

Ekinezya Çayı

Ekinezya çayı bağışıklığı artırma özelliği ile bilinen bitki çaylarından biri. Eğer siz de soğuk günlerde kendinizi korumaya almak istiyorsanız, ekinezya çayından yararlanabilirsiniz.

Rezene Çayı

Şişkinliği giderme konusundaki etkisi bilinen rezene çayı, adet sancılarını hafifletmeye de yardımcı oluyor. Siz de rezene çayınızdan yudumlayarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Matcha Çayı

Günümüzde sıkça tüketilen ve Japonya’dan gelen matcha çayı faydaları arasında en fazla öne çıkanı, yüksek antioksidan seviyesine sahip olmasıdır.

Limon Otu Çayı

Sindirim için oldukça faydalı olan limon otu çayı, sakinleşmek için de sıkça tercih ediliyor. Ayrıca antibakteriyel ve antifungal özellikleri bulunan bu çay, cilt sağlığını iyileştirmede de rol oynuyor.

Papatya Çayı

Sakinleştirici bir etkisi olan papatya çayı faydaları arasında daha rahat uyumaya yardımcı olması ve şeker değerlerini dengede tutması bulunuyor.

Biberiye Çayı

Zihinsel performansı iyileştirme özelliği bulunan biberiye çayı aynı zamanda göz sağlığını iyileştirme üzerinde de pozitif etkiye sahip.

Kekik Çayı

Kekik çayı antioksidan özelliği ile boğaz ve mide ağrılarını gidermeye destek oluyor. Siz de kekik çayı tüketerek bu özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Isırgan Otu Çayı

Isırgan otu çayı, idrar yolundaki toksinleri arındırmada rol oynuyor. Demir yüklü bir bitki olan ısırgan otu, kansızlık riskini de azaltmaya yardımcı olabiliyor.