Spor kıyafetlerini günlük hayatımızın tam merkezine taşıyan, birbirinden şık kombinler üretirken rahatlıktan taviz vermeyen Athleisure Moda Akımını tanıdıkça daha çok seveceksiniz! Sokakta, cafelerde, restoranlarda sık sık görmeye başladığımız Athleisure, kendini olduğun gibi yansıtmanın; çaba göstermeden, kalıplara girmeden, rahat olduğun kadar şık ve bir o kadar da kendinden emin hissetmenin diğer adı.

Athleisure Ne Demek?

Atletik ve boş zaman ifadelerinin bir araya gelmesinden oluşan Athleisure, adına yakışır bir şekilde spor kıyafetlerini gardıroplarımızdan sokağa taşıyor.

Peki Nereden Çıktı Bu Athleisure Akımı?

Sık sık insanlardan bir spor merkezine üye olduklarını ya da olmak istediklerini duyuyorsunuz değil mi? Bu sadece siz ve yakın çevreniz için geçerli bir durum değil. İnsanlar eskiye oranla artık daha fazla sporla iç içeler. Yediklerine, içtiklerine dikkat ediyor, fitness merkezine kayıt oluyor, yürüyüşler düzenliyor, sağlıklı bir yaşam için koşuyorlar. Ayrıca spor yapma isteği taşıyanlar yalnızca merkezlere kayıt olmak zorunda da değil, açık havada bulunan parklarda dahi spor aletleri bulmak mümkün. Hal böyle olunca insanların merakıyla çığ gibi büyüyen spor trendi, modayı da eş zamanlı olarak etkiliyor.

Neden Bu Kadar Popüler?

Spor kıyafetlerini günlük hayatımıza taşımak ve şık kombinler üretmek üzerine kurulu olan Athleisure Akımı ile hepimiz rahat bir nefes aldık.

Uzun saatler boyu ofislere kapanılan günümüz dünyasında bir yandan kendimize vakit ayırmaya çalışırken diğer yandan fermuarlarımıza, sımsıkı saran pantolonlara, döpiyeslere sığmaya çalışmak çok yorucu değil mi?

Toplantılar, randevular, lansmanlar, iş sahasında geçen koşuşturmalar derken her gün yeterince sıkıntı, stres yaşıyoruz. Tüm bunların arasında rahat hareket edebilmek ve kendimizi daha iyi hissedebilmek için ortaya çıkan Athleisure giyim neden popüler olmasın ki?

Athleisure ile Spor ve Şık Kombinler

Athleisure ile sımsıkı saran pantolonlar yerine esnek spor taytları, rahatsız edici sütyenler yerine vücudu nazikçe saran orta destekli sporcu sütyenleri, ayakların şeklini bozan stilettolar yerine rahat spor ayakkabılar tercih ediliyor.

Spor ve şık kombinler yaratmak için hafif kumaşıyla nefes almayı sağlayan spor taytınızın üstüne bir kazak giymek ya da bir ceket atıp evden çıkmak yeterli. Ayrıca, Athleisure sayesinde giymek istediğiniz her türlü kıyafeti spor ayakkabılarınızla birlikte kullanabilir, aynı zamanda hem şık hem rahat olabilirsiniz.

Egzersiz kıyafetlerini yaşamın merkezine yerleştiren ve iş alanı haricinde dilediğiniz yere gitmeyi mümkün kılan Athleisure ile çevrenize doğal ve fit olduğunuz mesajını vermek mümkün.

Athleisure Akımı: Doğal, Şık ve Rahat

Yakın zamana kadar şık ve güzel olmak isteyen kadınların ayna önünde bolca vakit geçirmesi, dapdar kıyafetlerin içine girmeye çalışması gerekirdi. Ancak hayatımıza giren Atleisure akımı ile bu kurallar değişti. Doğallık akımının ön plana çıkması ile moda alanında rahatlık trendi yayıldı. Kadınların kendilerine dayatılan değil kendi istedikleri moda akımını seçmesiyle beraber, doğallığın sembolü olan, şık olmak için çaba gerektirmeyen Athleisure akımı insanları etkisi altına almaya başladı. Athleisure, kişinin kendini rahat hissetmesini ve bu esnada tarzından asla ödün vermemesini sağladığı için akıma kapılanların sayısı giderek çoğaldı. Hatta son olarak lüks markaların kreasyonlarında Athleisure çizgilerine yer vermesiyle beraber, akım zirveye ulaştı.

Dünyaca ünlü tasarımcıların spor koleksiyonlarını lanse ettiği Athleisure akımında spor taytlar, beli açıkta bırakan bodyler, ceket içine giyilen büstiyerler bol bol karşımıza çıkıyor. Bu kıyafetler genelde küçük çantalar ve aksesurlarla kombinleniyor.

Bildiğimiz bir şey var ki Athleisure günden güne daha fazla insanı spor salonundan çıkıp üstünü değiştirmeden dışarıda zaman geçirmeye yöneltiyor.

Tags :