Güzel ve fit vücut hatlarına sahip olmak her zaman mümkün olmayabilir. Spor yaparak vücudunuzu istediğiniz görüntüye kavuşturmaya çalışırken; bir yandan da şık görünmek isteyebilirsiniz. İşte bu durumda push up tayt ile hem şık hem de fit görünmeye ne dersiniz?

Spor şıklığınızı korurken aynı zamanda ince görünmek de mümkün. Taytlar hayatımıza girdiğinden beri hem casual hem de spor giyimde önemli bir yer edindi. Çeşitli model ve renklerde üretilen taytlar birçok özelliğe sahip. Push up yani toparlayıcı tayt modelleri ise vücut hatlarınızı toparlayarak daha fit ve şık bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır.

Hayatınızın birçok alanında sıklıkla kullandığınız tayt modelleri; spor salonlarından günlük kıyafetlerinizde, hatta doğru kombin parçalarıyla iş hayatında bile yer bulabiliyor. Rahatlığı ve şıklığı ile öne çıkan tayt modelleri, her kombin ile uyum sağlayabilmesi açısından kadınların gözdesi haline gelmiş durumda. Renkli bir kişiliğiniz var ise her renkte bulabileceğiniz tayt modelleri sayesinde tarzınıza renk katabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak için daha önce hazırladığımız “Enerjinizi Yükselten Renkli Tayt Modelleri” başlıklı yazımıza göz atabilir, renkli tayt modellerini nasıl kombinleyeceğiniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Destekleyici ürünler hayatımıza öncelikle iç çamaşırları vasıtasıyla girdi, sonrasında ise birçok parçada destekleyici özellikler kullanılmaya başlandı. Baştan aşağı fit bir vücuda sahip olmanız gerekmeden vücudunuzu daha şekilli göstermek istiyorsanız push up tayt modellerinden faydalanabilirsiniz. Push up tayt modası günümüzde o kadar hızlı yayılıyor ki; günün her anında ve her mevsimde bu tayt modellerini tercih eden kadınları görmek mümkün.

Toparlayıcı Tayt Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle her tayt modelinde olduğu gibi seçtiğiniz tayt modelinin size uygun ve rahat olduğundan emin olmalısınız. Sonrasında ise seçtiğiniz taytın hangi malzemeden üretildiğine dikkat etmelisiniz. Örneğin; polyester gibi cildinizi yakacak, terletecek, kaşındıracak özellikte tayt modellerinden uzak durmalısınız. Bu taytlar sizi istediğiniz görüntüye kavuştursa da, giydiğiniz süre boyunca sizi rahatsız ederler. Uzun süre giymeniz, cildinizin tahriş olmasına bile yol açabilir.

Bunlar yerine kaliteli pamuktan üretilmiş tayt modellerine yönelmelisiniz. Jean seçiminde olduğu gibi taytınızın da kaliteli ve nefes alabilen malzemeden üretilmiş olduğuna dikkat edin. Mümkünse, taytınızı almadan önce denemeli ve cildinizin nefes aldığından emin olmalısınız. Kaliteli ve dayanıklı push up tayt modelleri cildinizin nefes almasını sağlar ve tahriş, kaşıntı ya da benzer sorunlarla karşılaşmanızı önler. Ayrıca kaliteli materyalden üretilmiş olan şekillendirici taytlar, yıkamaya karşı dayanıklıdır ve zamanla formunu kaybetmez. Böylelikle dolabınızda bulunan birçok parça ile rahatlıkla kombinleyebilir, spor şıklığınızı yakalayabilirsiniz.