Spor, sağlıklı bir hayat ve enerjik bir yaşam arzulayan her bireyin hayatında önemli bir yere sahip. Şehir hayatının insanı hareketsizleştirmesi ile insanlar spor salonlarına çok daha sık bir şekilde giderek zinde kalmaya çalışıyorlar. Peki, spor salonuna giderken ne giyilir?

Spor salonuna giderken doğru bir kıyafet kombini seçmeniz hem şıklığınızı yansıtmanızda hem de spor performansınızın artmasında önemli bir rol oynar. Spor salonunda hareket etmenizi kolaylaştıran, terinizi direkt olarak dışarıya atan, hava akışını rahat bir şekilde sağlayarak sizi serin tutan kıyafetler tercih etmeniz size avantaj sağlar. Konforlu bir şekilde hareket eder, ortamın şıklığına da uyum sağlayabilirsiniz. Spor salonu modasına uygun ve zamansız kombinleri, tercih edebileceğiniz parçaları yazımız içerisinde sizinle paylaşacağız.

Tişört

Spor salonunda üstünüze giyebileceğiniz en basit ve modası geçmeyen parçalardan bir tanesi spor tişörtlerdir. Rahat ve konforlu bir tişört, spor yaparken keyif almanızı sağlar. Spor tişört modelleri hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kombinlenebilir ve bu sebeple spor dolaplarında sıklıkla tercih edilir. Spor salonunda tercih edebileceğiniz tişört modelleri için “Antrenmanların Vazgeçilmezi: Spor Tişört”isimli yazımızı inceleyerek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz antrenman tişörtünün, dikişsiz yapısı sayesinde cildinize sürtünmeyi engellemesi gerekir. Bu sayede tişört cildinizi tahriş etmez. Hafif, esnek ve vücudu sıkmayan yapıya sahip tişörtler size hareket esnekliği sağlar. Hava panellerine sahip tişörtler ise spor yaparken sürekli şekilde cildinizin hava almasına olanak verir. Antibakteriyel yapıya sahip tişörtler ter kokusunu önler ve teri sürekli şekilde dışarıya atarak cildinizi kuru tutar.

Tayt Tayt modelleri spor salonunda giymeniz için oldukça uygundur. Tişört, crop top, spor sütyen ve spor atlet çeşitlerinin hepsi ile rahatlıkla kombinleyebilir, spor yaparken hem konfor yaşayabilir hem de şıklığınızı yansıtabilirsiniz. Dikişsiz yapıda olan ve esnek kumaşı sayesinde spor yaparken rahat etmenizi sağlayan taytlar ile gün boyu konforlu bir şekilde hareket edebilirsiniz. Ekstra ağ parçasına sahip taytlar ise bacaklarınızın rahat bir şekilde hareket etmesine olanak sağlar.

Comeup toparlayıcı tayt modelleri, yüksek bel kesimi ve toparlayıcı kompres kumaşı ile karnınızı ve kalçanızı şekillendirir!

Şort

Şortlar spor salonunda giymek için oldukça önemli ve rahat parçalar arasındadır. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilebilen şort modelleri, kişilere hareket avantajı sağlar ve tüm parçalarla kombinlenebilir.

Toparlayıcı bisikletçi şortu, kadınların favori parçalarından biridir. Dikişsiz kumaş yapısına sahip olanlar ise sürtünmeyi engeller. Aynı zamanda cildin tahriş olmamasını sağlar. Esnek yapıya sahip şortlar, en zorlu hareketleri yaparken dahi sizi kısıtlamaz. Ayrıca yüksek bel kesimine sahip olan şortlar, çok daha fit bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Bu özelliklerin yanı sıra silverplus teknolojisi ile ter kokusunu engelleyen şortları tercih ederek teri ciltten hızlı bir şekilde uzaklaştırabilirsiniz.