Spor ve günlük stilin vazgeçilmezlerinden olan tayt modelleri ile kendinizi gün boyu rahat hissedip, konforlu bir şekilde hareket edebilirsiniz. Birbirinden farklı renk, desen ve özelliklerde üretilen taytlar hem egzersiz esnasında hem de günlük hayatta size hareket özgürlüğü sunarken aynı zamanda birçok parça ile uyum yakalayarak spor ve şık kombinler elde etmenizi sağlar.

Vücut tipine göre tayt seçimi kişiden kişiye göre değişse bile taytların dolaplarda ayrı bir yeri olduğu kesin… Her mevsim birçok parça ile kolayca kombinleyebileceğiniz tayt modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Renkli taytlar ile farklı kombinler yaparak hayatınıza neşe katmak içinse “Enerjinizi Yükselten Renkli Tayt Modelleri” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ters Üçgen Vücut Tipine Göre  

Geniş omuzlarınız ve kalçanıza göre incelen bir beliniz var ise vücut tipine göre tayt seçiminde fitilli tayt modellerini tercih etmeniz önerilir. Bu tarz tayt modelleri sayesinde vücut hatlarınızı daha öne çıkarabilir ve bacak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. Doğru tayt seçimini yapmanız vücudunuzu daha orantılı bir şekle kavuşturacaktır.

Armut Vücut Tipine Göre

Ters üçgen vücut tipinin aksine omuzlarınız dar ve kalçalarınızın olduğu bölge daha geniş ise vücut tipine göre tayt seçimi yaparken sade tasarımlı ve düz renkli tayt modellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede bacaklarınız ve kalçanız gereğinden fazla ön plana çıkarak sizi rahatsız etmez. Geniş bel detaylarına sahip spor tayt modelleri de bu vücut tipine önerilmez.

Elma Vücut Tipine Göre

Göğüs ve kalça bölgeniz belinizden çok daha geniş ise elma vücut tipine sahipsiniz demektir. Vücut tipine göre tayt seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus belinizin çok ön plana çıkmadığı tayt modellerini tercih etmenizdir. Bacak kısmı desenli olan bir tayt modeli kullanmanız daha tarz ve zarif bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

Kum Saati Vücut Tipine Göre

İnce bir beliniz ve orantılı omuzlar ile kalçanız var ise kum saati vücut tipine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Vücut tipine göre tayt seçimi yaparken kıvrımlı hatlarınızın öne çıkmasını sağlayacak tayt modellerine yönelebilirsiniz. Örneğin yüksek belli toparlayıcı tayt modelleri kum saati vücut tipine sahip kadınların tercih edebileceği şık modeller arasında yer almaktadır.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre

Dikdörtgen vücuda sahip kişiler ortalama göğüs ölçülerine ve simetrik omuz ile kalçalara sahiptir. Vücudunuzun dikdörtgen bir şekle sahip olduğunu düşünüyorsanız vücut tipine göre tayt seçimi sırasında uzun modelleri inceleyebilirsiniz. Göbek deliğinizin altında başlayan ve bileğinizde biten tayt modelleri bacaklarınızı ortaya çıkararak size daha şık bir görünüm kazandırabilir. Benzer şekilde desenli modeller de vücut hatlarınızı ortaya çıkararak istediğiniz görünümü elde etmeniz de size yardımcı olacaktır.