Spor, sağlıklı bir hayat ve fit bir vücut isteyenler için en temel ihtiyaçlardan biridir. Sporun günden güne yaygınlaşması ve popüler bir hale gelmesiyle birlikte erkek spor giyim modası da sürekli olarak gelişip değişiyor. Spor alanları yalnızca egzersiz yapmak için değil sosyalleşmek için de ideal bir seçenek olduğu için giyim tarzınız bu noktada büyük bir önem taşıyor. Daha önce “Spor Salonuna Giderken Ne Giyilir?” başlıklı yazımızda hem kadınların hem de erkeklerin spor salonunda giyebilecekleri parçaları anlatmıştık. Dilerseniz o yazımıza da göz atarak spor salonuna giderken giyebilecekleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yazımızda ise erkek spor giyim önerileri paylaşıp, size sporda kullanılabilecek parçalarla ilgili detayları aktaracağız.

Atlet

Erkek spor atlet modelleri, erkek spor giyim tarzının vazgeçilmez parçalarından biridir. Oldukça hafif ve dikişsiz bir yapıda olan erkek spor atlet modelleri yumuşak yapıları sayesinde sizi destekler. Bedeninize oturan bu atletler, spor yaparken çok daha rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Kullanılan polyamid ve polyester kumaşlar sayesinde atlet teri tutmaz ve çok hızlı bir şekilde kurur. Siz spor yaparken terinizin üstünüzde kalmaması ve hızlı şekilde kuruması, giydiğiniz atletin size ağırlık yapmamasını sağlar. Reflektif logolar ve hava panelleri sayesinde vücudunuz sürekli şekilde nefes alır. Antibakteriyel özelliği sayesinde ter kokusuna neden olan bakterileri engeller ve uzun süre temiz bir şekilde kullanabilmenize olanak sağlar. Bu nedenle sıcak yaz aylarında gönül rahatlığı ile erkek spor atlet modellerini tercih edebilirsiniz.

Tişört

Spor tişört modelleri hem kadın hem de erkek spor giyim parçaları arasında vazgeçilmezdir. Her türlü ortamda tercih edebileceğiniz dikişsiz erkek spor tişört çeşitleri, modern çizgiler ile spor şıklığını bir araya getirir. Ultra hafif kumaşı sayesinde üzerinizde varlığını bile hissetmezsiniz. Hava panelleri sayesinde spor yaparken serin kalırsınız. Bu tişörtler teri vücuttan hızlı bir şekilde dışarıya atarak kuru kalmanızı sağlar. Erkek spor giyim tarzında kışın uzun kollu yazın ise kısa kollu tişört tercihi yapabilirsiniz.

Şort

Şort seçimi erkek spor giyim kombinlerinde oldukça önemlidir. Seçeceğiniz şort, üzerinize giyeceğiniz parça ile uyumlu olmalıdır. Örneğin, üstünüze seçtiğiniz parça dar bir kesime sahipken, seçtiğiniz şort bol bir kesime sahipse istediğiniz tarzı oluşturamayabilirsiniz.

Sportif şıklığı yakalamanızı sağlayacak erkek şortları ile hem günlük hayatta hem de antrenmanda maksimum konforu ve performansı yakalayabilirsiniz. Hafif ve hava geçiren bir şort tercih etmeniz sıcak havalarda daha rahat etmenizi sağlar. Cepleri bulunan şort modelleri ise spor giyim tarzınız ile günlük hayatınızı birleştirmenizde size avantaj sağlayacaktır.