Havalar ısınınca açık alanda spor yapmak çok daha çekici hale geldi. Özellikle koşu severlerin tercihi olan açık hava antrenmanları için doğru kıyafet seçimi de oldukça önemli. Dilerseniz konuyla ilgili yararlı bilgiler paylaştığımız “Açık Havada Yapılabilecek Sporlar” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer siz de “Koşu kıyafeti nasıl olmalı ve koşu yaparken ne giyilir?” sorularının cevabını merak ediyorsanız koşu yaparken tercih edilecek kıyafetleri sizin için derledik.

Tişört

Koşu antrenmanlarınız için özgürce hareket etmenizi sağlayan spor tişörtleri tercih edebilirsiniz. Özellikle zarif detaylara sahip olan ve birçok spor sütyen modelleriyle de kombinlenebilen spor tişörtler sayesinde spor şıklığını yakalamak mümkün!

Tişört Modeli

Sporcu Sütyeni

Koşu esnasında orta destekli ve dikişsiz sporcu sütyeni kullanmak ekstra konfor sunar. Diğer yandan hızlı kuruyan ve teri vücuttan uzaklaştıran kumaş yapısına sahip olan sporcu sütyenleri antrenman boyunca kuru kalmanızı sağlar. Egzersiz esnasında oluşan istemsiz göğüs hareketlerini minimuma indiren sporcu sütyenleri ile antrenmandan alacağınız verimi de artırabilirsiniz!

Sporcu Sütyeni

Şort

Her yöne esneyen özellikteki şortlar, koşu antrenmanları için idealdir. Dikişsiz yapıya sahip şortlar sayesinde uzun antrenmanlarda tahrişin önüne geçebilirsiniz. Nem giderici kumaş yapısı ile teri vücuttan atabilen ve hızlı kuruyan kumaş özelliğine sahip şortlar size ekstra konfor sunar. Koku oluşumunu engelleyen gümüş iyon teknolojisine sahip olan bir koşu şortu tercih ederek kendinizi antrenman sonrasında da rahat hissedebilirsiniz.

Şort Modeli

Sporcu Atleti

Her yöne esneyen ve hızlı kuruyan kumaşa sahip sporcu atleti kadınlar tarafından sıkça tercih edilir ve koşu yaparken de antrenman sonrasında da konforlu bir kullanım sunar. Ter kokusu ve bakteri oluşumunu önleyen gümüş iyon teknolojisine sahip olan sporcu atletleri antrenman bittikten sonra üzerinizi değiştirmeden günlük rutininize devam edebilmenizi sağlar. Dikişsiz kumaş ile üretilen sporcu atletleri ekstra konfor sunar.

Sporcu Atleti Modeli

Tayt

Dikişsiz ve yüksek bel toparlayıcı taytları tercih ederek hem koşu esnasında hem de günlük rutininizde kendinizi oldukça rahat hissedebilirsiniz. Koşu antrenmanlarınız için ter kokusunu engelleyen kumaş teknolojisi ile üretilmiş taytları tercih etmek önemlidir. Spor esnasında oluşan terin vücuttan hızla buharlaşmasını sağlayan taytlar sayesinde günlük rutininize de kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 4 yöne esneyen kumaş yapısı sayesinde hareketlerinizi kısıtlamayan aksine hareket özgürlüğü sunan taytları tercih ederek egzersizden alacağınız verimi artırabilirsiniz. Kompres kumaşı sayesinde toparlanmayı ve şekillenmeyi sağlayan taytlar özgüveninizi yükselteceği gibi spor kombinlerinize de şıklık katar. Ayrıca iç göstermeyen yapıya sahip olan taytlar antrenman esnasında ve sonrasında ekstra konfor sunar.

Tayt Modeli