Günümüzün spor trendlerinden biri olan pilates, vücudu güçlendirmeye yönelik hareketlerden oluşur. Pilateste üzerinde durulması gereken en önemli noktalar; duruş, denge ve esnekliktir. İşte bu sebeple pilateste spor kıyafet seçimini doğru yapmak gerekir. İçerisinde bolca bükme ve germe hareketleri bulunan pilates için doğru kıyafetleri tercih etmek, hareketlere daha iyi odaklanmanızı ve egzersiz esnasında çok daha konforlu bir zaman geçirmenizi sağlar.  

Pilates ve fitness benzer noktalara sahip olsa da en büyük ayrımları; pilatesin zihin ve beden bütünlüğü dışında dengeye de odaklanıyor olmasıdır. Ancak her iki sporda da değişmeyen kısım; doğru kıyafet seçimi sayesinde egzersiz esnasındaki motivasyon ve konsantrasyonun artacak olmasıdır. Dilerseniz konuyla ilgili yararlı bilgiler paylaştığımız ‘‘Fitness İçin Giyim Önerileri” başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. Eğer siz de “Pilates kıyafeti nasıl olmalı?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız, aşağıdaki yazımızda dikkat etmeniz gereken noktaları sizin için derledik.

Pilates Kıyafeti Nasıl Olmalı?

Pilates için üzerindeki dikişsiz kumaş ile üretilen spor kıyafetler tercih etmek önemli. Çünkü bu kıyafetler sürtünmeyi engelleyerek cildinizi tahriş oluşumuna karşı korur. Nem yönetimi teknolojisi sayesinde teri vücuttan uzaklaştıran ve kuru kalmayı sağlayan spor kıyafetler ile kendinizi çok daha rahat hissedersiniz. Anti odor (gümüş iyon) teknolojisine sahip spor kıyafetler ise ter kokusunu engellerken hijyenik bir kullanım sunar.

Pilates kıyafeti tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise giydiğiniz spor kıyafetlerin her yöne esneyen kumaşa sahip olmasıdır. Elastik kumaşa sahip spor kıyafetler sayesinde egzersiz esnasında hareketleriniz kısıtlanmaz ve yaptığınız spordan daha yüksek verim alabilirsiniz. 

Pilates için bra seçerken, dikişsiz tasarıma sahip ve orta destekli spor braları tercih edebilirsiniz. Spor giyim severlerin favorisi olan orta destekli spor bralar sizi sıkmadan destekler ve vücudunuzu tam olarak kavrar. Aynı zamanda hafif ve rahat kumaşa sahip olanlar, spor esnasında ekstra konfor sunar. Orta destekli spor bralar, egzersiz esnasında oluşan kontrolsüz göğüs hareketlerini de minimuma indirir. Bu bralar ile egzersizlere daha iyi odaklanabilirsiniz.

COMEUP’ın Anti-odor teknolojisi ile ter kokusunu ve bakteri oluşumunu engelleyen, orta destekli sporcu sütyeni için linke göz atın! 

Pilates için dikişsiz sporcu taytlarını tercih etmeniz size egzersiz esnasında optimum rahatlık sağlar. Hareketlerinizi kısıtlamayacak, her yöne esneyen kumaşa sahip taytları tercih edebilirsiniz. Ayrıca üçgen ağ parçası sayesinde bacak esnetme hareketlerini kolayca yapmanızı sağlayabilecek taytlar seçmeniz önemli. Yumuşak ve dayanıklı kumaşa sahip, çabuk kuruyan teknoloji ile üretilmiş taytlar egzersiz esnasında da kuru kalmanızı sağlar. Koku önleme özelliğine sahip olan taytlar ter kokusunu önler. Nefes alabilen kumaşa sahip spor kıyafetler, uzun antrenmanlarınızda da size ferahlık sağlar.