Duruş, denge ve esneklik bakımından vücudu güçlendirmeye yönelik hareketleri kapsayan pilates, günümüzün öne çıkan spor trendlerinden biri! Birçok sporda olduğu gibi pilates yaparken de hareketlerin vücudumuz üzerindeki etkilerini görebilmek adına kıyafet seçimi oldukça önemli. Dilerseniz konuyla ilgili yararlı bilgiler paylaştığımız ‘‘Pilates Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Eğer siz de “Pilates yaparken ne giyilir?” sorusunun cevabını merak ediyorsanız, aşağıdaki yazımızda sık tercih edilen pilates kıyafetlerini sizin için derledik. İşte egzersizleriniz için tercih edebileceğiniz pilates kıyafetleri:

Tayt

Pilates yaparken dikişsiz örgü teknolojisi ile üretilen bir tayt tercih etmek önemlidir. 4 yana esneyen kumaşa sahip taytlar konforlu bir kullanım sunar. Yüksek belli toparlayıcı tayt tercihi ise kompres kumaş yapısıyla vücudu sarar ve şekillendirir. Taytların ağ kısmında ek üçgen ağ bulunması da ekstra konfor sağlaması açısından gereklidir. Nem yönetimi sayesinde kuru kalmanızı ve rahat etmenizi sağlayan taytlar ile egzersizlere daha iyi odaklanabilirsiniz. Ayrıca anti-odor teknolojisiyle üretilmiş taytlar ter kokusunu engeller ve teri vücuttan hızlıca dışarı atarak gün boyu ferahlık sağlar.

Sporcu Sütyeni

“Pilates esnasında kullanılacak sporcu sütyeni nasıl olmalı?” derseniz, özellikle dikişsiz kumaş ile üretilen sporcu sütyeni tercih etmek ekstra konfor sunar. Elastik kumaşı ile vücudu sıkmadan bedene tam oturan ve iç göstermeyen sporcu sütyenleri rahat bir kullanıma sahiptir. Nem yönetimi teknolojisine sahip sporcu sütyenleri, teri bedeninizden uzaklaştırarak çabuk kurur. Çift kat kumaştan üretilen spor sütyenler, egzersiz esnasında istemsiz göğüs hareketlerini minimuma indirir.

Spor Üst

Pilateste tercih edeceğiniz dikişsiz kumaşa sahip olan spor üstler sürtünmeyi azaltır ve teninizi tahrişten korur. Ter yönetimi sayesinde egzersiz esnasında oluşan terin vücuttan hızla uzaklaşmasını sağlayan spor üstler ekstra konfor sunar. Ter kokusunu önleyen akıllı teknoloji kullanılan spor üst giyim ürünlerini tercih ederek, egzersiz esnasında daha rahat edebilirsiniz. Esnek kumaş yapısı ile her hareketinize kolayca uyum sağlayan spor üstleri tercih ederek egzersizden alacağınız verimi yükseltebilirsiniz.

Crop Top

Pilates hareketlerini gerçekleştirirken dikişsiz kumaşa sahip crop top tercih etmek, cildinizi tahriş oluşumuna karşı korur. Aynı zamanda teri dışarı atan kumaş yapısına sahip crop toplar kuru kalmanızı sağlar ve akıllı koku önleyici teknolojisi ile ter kokusunu önler. Esneyen kumaşı ile sınırsız hareket imkanı sunan crop top tercihi yapmak da oldukça önemlidir. Hafif kumaşa sahip, vücudunuzu nazikçe saran crop top modelleri ile egzersiz esnasında hareketlere daha iyi odaklanabilirsiniz.

COMEUP’ın spor salonundan günün yoğun temposuna kadar hayatın her anında size eşlik edecek tasarımlı crop top modelleri için linke tıklayın!