Günümüz modasında, şehirli kadın ve erkeklerin giyim tarzları spor giyime yönelmeye başladı. Ofislerde ve çalışma merkezlerinde, klasik giyime ek olarak spor giyim tarzları da tercih ediliyor. Özellikle mevsim geçişlerinde spor ve şık kombinler ile casual giyim detaylarını birleştiren kadınlar ve erkekler, moda konusunda farklı bir dünya yaratıyor.

Markaların ise son yıllarda, spor çizgilerle sokak modasını sık sık bir araya getirmesi bu trendi destekler ölçüde. Peki, spor bir giyim tarzı oluşturmak için nelere dikkat etmeliyiz? Spor giyim tarzınızı oluşturmak ve hayatınızın her alanında bu tarzı yansıtmak istiyorsanız, vereceğimiz ipuçlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Size vereceğimiz ipuçlarıyla rahatlık, konfor ve şıklığı bir araya getirerek rahatlıkla kendi tarzınızı oluşturabileceksiniz.

Pantolon Yerine Tayt ve Jogger Tercih Edin

Kurumsal bir hayat içerisinde çok fazla bulunduysanız bu tavsiye size garip gelebilir. Ancak günümüzde bir pantolon yerine jogger ya da bulunduğunuz ortama göre spor tayt tercih etmeniz çok daha spor bir görünüm sağlar. Hem rahat hem de şık bir görünüm yakalamak için vücut hatlarınıza uygun seçimler yapmayı da unutmamalısınız. Bunun için daha önce hazırladığımız, “Vücut Tipine Göre Tayt Seçimi Nasıl Olmalı?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Jogger ve tayt modelleri neredeyse her parça ile uyum sağlamaktadır. Bu da size keyfinize ve tarzınıza göre birçok seçim yapma imkanı sunar. Örneğin; jogger bir alt üzerine tişörtten kazağa, gömlekten trikoya kadar birçok parça tercih edebilir; bulunacağınız ortama göre stilinizi inşa edebilirsiniz.

Tarz Bir Sneaker ile Kombinleyin

Tarz bir sneaker derken abartı modellere yönelmenizi elbette tavsiye etmiyoruz ancak; sneaker modeller her ortama ve stile uyum sağlayabilen parçalardır. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bu parçalar rahat kullanımları ile konfor sağlarlar. Temelde bir adet siyah ve bir adet de beyaz bir sneaker ayakkabınızın bulunması; hem casual giyim,  hem de spor giyim tarzında eksik kalmamanızı sağlar. Soğuk kış ayları haricinde; etek, şort ve çeşitli bir çok parça ile rahatlıkla kombinleyebilir, tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Renk Uyumuna Özen Gösterin

Uyum, stilinizi belirleyen en önemli özelliktir. Öyle ki; eğer uyumlu bir stil oluşturamıyorsanız istediğiniz tarzı elde etmeniz çok zordur. Uyum denilince de en öne çıkan nokta, tercih ettiğiniz parçaların rengidir. Tarzınız içerisinde bir kontrast yakalamalı, rastgele renkleri tercih etmemelisiniz. Casual tarza yakın, sportif bir tarz istiyorsanız çok fazla renk kullanmaktan kaçınmalı, beyaz ve kahverengi tonlarına yakın parçaları tercih etmelisiniz. Doğru renkleri tercih ettiğiniz sürece spor giyim tarzınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz.