Spor yapanların favori kıyafetlerinden biri olan sporcu sütyeninin neden bu kadar çok tercih edildiğini hiç düşündünüz mü? Yalnızca sporda değil, gün içinde spor şık kombinler yaratmak için de başvurduğumuz spor sütyenleri göğüs sağlığımızı korurken aynı zamanda kendimizi çok daha özgür ve güvende hissettiriyor. Spor esnasında ekstra konfor sağlayan spor sütyen kullanımı, göğüs sağlığı bakımından bir hayli önem taşıyor. Özellikle yüksek ve yumuşak göğüs lastiği ile bedene tam oturan ve orta destekli sporcu sütyeni tercih etmek bu konuda büyük bir rahatlık sunuyor. Çıkarılabilir göğüs pedilerine sahip olan spor sütyenler de kullanım kolaylığı sağlıyor.

Göğsünüz için doğru sporcu sütyenlerini seçerek hem spor esnasında daha konforlu olabilir hem de spor şık görünüme zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Eğer sizin de aklınızda “Sporcu sütyeni ne işe yarar?”, “Sporcu sütyeni nasıl olmalı?” gibi sorular dolaşıyorsa, aşağıdaki yazımızda merak ettiğiniz her şeyi sizin cevapladık.

Neden Sporcu Sütyeni Giymeliyiz?

Spor esnasında göğüslerinize uygulanan basınç artar ve göğüslerin kendi ağırlığı da buna eklenince meme yağ dokusu zarar görebilir. Bu sağlıksız durumu önlemek için egzersiz esnasında spor sütyeni kullanarak göğüslerinizi destekleyebilirsiniz. Diğer yandan spor sütyenleri egzersiz esnasında göğsünüzde oluşabilecek sürtünme ve gerilme gibi rahatsızlık verici durumların önüne geçer. Özel tasarımları sayesinde göğüslerde sarkmaya yol açabilecek durumları engelleyen orta destekli spor sütyeni kullanmak, aynı zamanda egzersiz esnasında oluşabilecek göğüs ve sırt ağrılarını da önler.

Sporcu Sütyeni Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Vücudunuza en uygun sporcu sütyenini seçebilmek için ilk olarak göğüs ölçünüzü doğru biliyor olmalısınız. Bunun için de bedeninizi doğru tanımanız gerekiyor. Göğsünüzün büyüklüğü ve yapısına uygun, toparlayıcı sporcu sütyeni seçerek çok daha rahat edebilirsiniz.

Diğer önemli etmen ise spor sütyeni seçerken egzersiz esnasında size hareket özgürlüğü sunarak performansınızı artıracak bir tercih yapmak. Bunun için ideal spor sutyeninin hareketlerinizi kısıtlamaması gerekiyor. İşte bu sebeple seçeceğiniz kadın sporcu sütyeninin göğüsleri iyi kavraması ve kumaşının her yöne esner özellikte olması şart.

Spor sütyeni seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de terletmeyen kumaş yapısına sahip ürünler tercih etmek. Bu sayede hem egzersiz esnasında hem de günlük kullanımda rahat edebilirsiniz. Dikişsiz yapıya sahip sporcu sütyenleri teninizin tahriş olmasını engeller ve size gereken hareket imkanını sunar. Özellikle esnek kumaş yapısına sahip olan ve takılıp çıkarılabilen kapları sayesinde iç çamaşırına ihtiyaç bırakmayan sporcu sütyenleri size gün boyu konfor sunar. Dilerseniz konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebileceğiniz Sporcu Sütyeni Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Sporcu Sütyen Modelleri

Sevilen sporcu sütyen modellerini sizinle paylaştık.

Logo Detaylı Orta Destek Siyah Kadın Sporcu Sütyeni

Logo Detaylı Orta Destek Siyah Kadın Sporcu Sütyeni

Spor salonunda rahat hissederken, stil sahibi olmanın tadını City bra ile çıkartın. İnce askıları ve logo tasarımı ile ön plana çıkan spor sütyeni ile konforu ve şıklığı bir arada yakalayın.

Digital Age Sporcu Sütyeni Lacivert Mavi

Digital Age Sporcu Sütyeni Lacivert Mavi

Hızlı kuruyan ve nem yönetime sahip kumaşı ile egzersiziniz boyunca size mükemmel eşlik edecek Comeup spor sütyenleri, antrenman günlerinizin favorisi olacak.

Digital Age Orta Destekli Yeşil Haki Sporcu Sütyeni

Digital Age Orta Destekli Yeşil Haki Sporcu Süteni

Yüksek göğüs altı kemeri ve yüzücü sırtında yer alan çapraz biye tasarımıyla Digital Age çift renkli sporcu sütyeni spor dolabınızın en iddialı parçası olacak. Her yöne esneyen, hafif ve dayanıklı kumaşı ile özgürce hareket etmenin tadını çıkartın.

Flex Dikişsiz Spor Büstiyer Bordo

Flex Dikişsiz Spor Büstiyer Bordo

Spor salonundan şehrin sokaklarına kolayca adapte edebileceğiniz Comeup spor sütyenleri, her anınıza konfor ile eşlik edecek.

COMEUP’ın esneyen kumaş yapısı sayesinde sınırsız hareket imkanı sunan ve dikişsiz kumaş tekniği ile üretilip cildinizi tahrişten koruyan orta destekli spor sütyenleri için linke göz atın!   https://www.comeup.com.tr/kategori/sporcu-sutyeni